се задоволни со перформансите од нивните гуми по првите две треинг сесии во Бразил.

Макс Верстапен го постави најбрзото време по првите 90 минути со користење на суперсофт компонентата, а во втората тренинг сесија најбрзото време на Валтери Ботас повторно беше поставено со истите црвено означени гуми.

како и секогаш и овој пат беше многу блиску во однос на времињата во итнерлагос што значи дека мали грешки и прилагодувања ќе направат големи разлики. истото се однесува и на стратегиајта која може да направи голема разлика. во моментов тешко е да се предвидува било што околу поредокот, но гумите реагираат како што очекувавме – смета Марио Исола, шеф на пирели моторспорт.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Во пресрет на викендот се јавија некои грижи дека гумите ќе почнат да создаваат меури поради топлото време, но иако имаше знаци на деградација, италијанците од Пирели се задоволни.

не видовме некој случај на голема деградација, само некои мали меури кои не влијаеа на перформансите иако времињата беа секунда побрзи од ланските. екипите користеа различни планови и гуми во текот на серии, така што меурите не очекуваме да бидат приутни на трките.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.