Единствениот жив син на основачот на , Пиеро , откри дека италијанците морале да го отпуштат Маурицио Аривабене за да го задржат техничкиот шеф, Матиа Биното.

По промената која беше направена во Маранело неделава, местото технички директор на тимот сеуште е непополнето.

се се случи пред божиќ, но од различни причини беше одлучено одлуката веднаш да не биде објавувана. не сакам да откривам детали затоа што можам да зборувам само како акционер, но ќе кажам дека постоеше судар помеѓу нас, членовите на тимот, и на крајот решивме да направиме тоа што е во најдобар интерес на ферари – откри пиеро за италијанска La Gazzetta dello Sport.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Пиеро Ферари алудира на гласините дека помеѓу Аривабене и Биното постоел подолго време судир, недоразбирање кое на крајот резултирало со напуштање на тимот од страна на Маурицио.

најважната работа која ја земавме во предвид е да гарантираме технички континуитет и да можеме да сметаме на компетентноста на матиа биното како клучен дел во силната екипа – заврши ферари.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.