Окон се надева на ланскиот успех во Канада

63

Естебан Окон се надева дека ќе го постине истиот резултат на Канадското Гранд При како пред една година кога заврши на шесто место на патеката во Монтреал.

Многумина возачи сакаат да дојдат во Канада поради широката патека која дозволува повеќе претекнувања, а Окон не е исклучок.

Патеката е една од моите најомилени. Атмосферата во градот е неверојатна. Може да почувствува ширум целиот град.

Секогаш ми се допаѓаат шиканите и тоа е суштината на Монтреал. Трката е предизвик, истата е техничка и обожавам да возам на истата. Последниот дел ми е најомилен, со Ѕидот на Шампионите.

Минатата година имавме фантастичен викенд во Монтреал. Се боревме со Ферари и имавме добар резултат. Имаме добра форма на вакви патеки, така што се надевам дека ќе освоиме поени и ќе ја продолжиме нашата форма. – вели Окон.


Окон се надева на ланскиот успех во Канада

2 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>