Формула 1 екипата на Вилијамс ќе го открие новиот главен спонзор и новите шари на 11 Февруари, Понеделник.

Настанот е закажан со почеток во 16 часот по македонско време во нивната фабрика во Гроув.

Иако недела ФИА ја објави листата на сите екипи во првенството, тие беа наведени само како Вилијамс Рејсинг, тимот најави дека ќе го објават и новиот главен спонзор.

Преку својот профил на социјалните мрежи, Вилијамс го објавија следниот видео запис.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.