Даниел Рикардо ќе добие казна во пресрет на стартот од Големата награда на Бразил откако во неговиот болид беше извршена промена на турбо полначот.

Австралијанецот на последната трка во Мексико се откажа поради технички проблем, што беше негово 8мо откажување сезонава.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Со промената на турбо полначот, Ред Бул на Рикардо ќе стартува 10 позиции поназад на гридот на претпоследната трка од првенството.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.