Пред официјалната промоција на болидот на 14ти Февруари, Мекларен стигнаа до уште еден важен момент, палењето на новиот агрегат на Рено, кој ќе биде вграден во нивниот болид во година.

Тимот објави кратко видео од атмосферата во фабриката во Вокинг.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.