Нерамнините на Силверстон причина за болките на Ветел

376
   

Себастијан Ветел верува дека нерамнините на автодромот Силверстон, кој доби нов асфалт на почетокот на годинава, се причина поради која во Сабота имал болки во вратот за време на Т3 сесиајта како и квалификациите. И покрај тоа, грманецот заврши само 44 илјадитинки од Луис Хамилтон по 60-минутните квалификации.

Можеби причина за болката во вратот се стјуардите од минатата недела кои откако ме казнија цело време гледам во ретровизори да не има некој зад мене – се пошегува Ветел на прашањето околу причината за болката во вратот.

Навистина не знам, можеби сум удрил во некоја нерамнина или дупка доста посилно – смета четирикратниор првак.

На барање на МотоГП возачите патеката доби нов асфалт годинава, но уште од Петок возачите се жалат дека истата е понерамна од лани, а Карлос Саинз отиде дотаму што почна да ги жали моторџиите.


Нерамнините на Силверстон причина за болките на Ветел

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>