Монако, Возач на денот: Даниел Рикардо

237

Најбрз на сите 3 тренинг сесии, најбрз на квалификациите, водечки во сите 78 кругови од трката во Монако, не може друг да биде прогласен за освен Даниел Рикардо.

Австралијанецот ги почести Ред Бул со победа на нивната 250та Формула 1 трка во историјата.

За победата да биде уште послатка, од 28от круг тој возеше со проблем во моторот, немаше доволно моќ од истиот, но менаџираше феноменално и безгрешно дојде до победа. Второ вакво признание за Австралијанецот по Кина каде исто така победи.

АВСТРАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ФЕРНАНДО АЛОНСО

БАХРЕИН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ПЈЕР ГАСЛИ

КИНА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО

АЗРБЕЈЏАН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

ШПАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН


Монако, Возач на денот: Даниел Рикардо

4 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>