Мик Шумахер стигна до првата Формула 3 победа

906

Мик Шумахер веќе некое време е дел од Формула 3 тркачката серија, но денеска во Спа стигна до својата прва победа. Интересно, Спа Франкошамп е местото каде неговиот татко дебитираше во Формула 1 и често пати знаеше да открие дека му е омилен автодром.

19-годишникот, син на седумкратниот Формула 1 првак излезе како победник во тројната битка на денешната трка откако се бореше со неговиот колега од Према, Роберт Шварцман и Маркус Армстрон.

Пресреќен сум со победата. Се смеев и бев задоволен поради дошдот затоа што сакам кога на иста трка има суво и влажно време, така беше и денеска – откри задоволникот Мик.


Мик Шумахер стигна до првата Формула 3 победа

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>