Мерцедес прикажаа дел од нивниот нов болид за година, кој би можел да има целосно нова шара, пред промоцијата наредната недела.

Преку нивниот профил на Твитер, тие прикажаа дел од предното крило со шара од сина, зелена и црна боја.

Иако тимот не ги сподели плановите за новиот В10, или пак дали новата шара ќе биде и на остатокот на болидот, сепак споделеното е можен предзнак за нешто сосема поинакво од Мерцедес. Болидот на Мерцедес ќе биде промовиран на 13 Февруари.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.