Тото Волф ги отфрла обвинувањата за фантомскиот питстоп во Италија.

Механичарите на Мерцедес излегоа од боксот што го натера Кими Раиконен да влезе порано во бокс но не беше следен од Луис Хамилтон.

Според коментаторот на Скај Спортс Ф1 тоа беше обид на Мерцедес да го успорат Раиконен во боксот но Волф уверува дека имало шанса и Хамилтон тогаш да влезе.

Не беше фантомски. Ние бевме спремни на спротивното. Доколку Кими не влезеше ние ќе влезевме. Бевме спремни и не беше тоа фантомско.

Хамилтон исто ја потврди можноста за влез во боксот.

Очигледно имаше повеќе различни симулации за трката. Комуникацијата беше добра. Се прашував дали ќе ме повлечат во бокс порано.

Чарли Вајтинг нагласи дека тоа е дел од играта и дека еднаш не е проблем, но доколку се повтори повеќе пати тогаш моќе да биде казнето.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.