Инжинерите на Мекларен работеле до доцна во ноќта и за прв пат го прекршуваат дозволеното работно време оваа година. Секој тим може да направи два престапа.

Мекларен беа неубедливи на првиот тренинг со само 27 кругови. Фернандо Алонсо беше на 12 позиција во последните моменти на тренингот. Вандорн не успеа да се помести од последната позиција. На вториот тренинг имаа повеќе можности но сепак завршија на 17 и 20 позиција.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

На првиот тренинг Мекларен тестираше нови делови за Унгарија. Доста очигледно е дека нешто не е во ред со Мекларен и тие се обидуваат да ги поправат работите.

Тимот се врати во гаражата ова утро да се припреми за третиот тренинг и квалификациите.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.