Првиот човек на , Зек , откри дека имал позитивно искуство со ќКока Кола, компанијата која три трки кон крајот на сезоната го имаше поставено своето лого на болидот на екипата.

Во Октовмври Мекларен објави дека брендот Кока Кола и сестринските брендови Dasani Sparkling и SmartWater ќе се појават на шасијата на трките во Америка, Бразил и Абу Даби. Периодотв тркачката екипа преговара со гигантот за продолжување на спонзорскиот договор во иднина, за цела 2019 годиа.

договорот со кока кола беше одличен за двете страни. мислам дека не е соодветно јас да ги откривам резулатите, но ќе кажам дека она што тие ни го кажаа, спонзорството било одлично за нив.

одлично е што брендот мекларен им се подоги, вклучувањето на возачите им одговараша, а формула 1 тркачката серија беше добра за нивниот производ.

веројатно во светот нема подобар, поискусен, пософистициран спонзор од кока кола. дојдоа со нас на крајот на годината и видоа успех, така што сме горди што тоа им го овозможивме. врз основан а тоа, продолжуваме со разговорите во врска со продолжување на соработката на двата бренда – откри браун.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.