Мекларен заинтересирани за Саинз

99

Од Мекларен признаваат дека размислуваат да го донесат Карлос Саинз во нивните редови. Стофел Вандорн беше најспориот возач овој викенд на Хокенхајм, но сепак Алонсо го бранеше белгиецот.

Тоа нема да му штети на неговата репутација. Исто е како на Силверстон, нешто не е во ред со болидот – изјави Нандо за својот колега.

Но сепак има вистина во гласините за Саинз, и тоа би значело шпански возачи за 2019 година признава Зек Браун

Карлос Саинз е одличен возач и би можеле да бидеме заинтересирани за него. Од комерцијална гледна точка добро е да имаме двајца шпански возачи.

Сепак Саинз не ги коментира гласините кои доаѓаат од Мекларен.

Не би сакал да слушам гласини. Навикнат сум да зборувам за мојата иднина во ова време од годината и би сакал да потпишам договор на најмалку две години.

Во меѓувреме весникот Марка објави дека Серхио Перез ќе замине во Хаас за наредната сезона.


Мекларен заинтересирани за Саинз

1 Коментар

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>