Вториот најтрофеен Формула 1 тим, британски , работи на концепт многу сличен на болидот на , со кој се планира да се тркаат следната година.

Ваквата вест ја пренесува шпанскиот спортски весник АЅ кои пројавуваат зголемен интерес за тимот откако нивниот возач, Карлос Саинз, ќе биде дел од Вокинг догодина.

според неколку извори во мекларен, инженерски и дизајнерски, тие работат на различни аеродинамички концепти кои ги користи ред бул сезонава – пишува АЅ.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Спортскиот директор на екипата, Жил , нити потврдува, нити негира нешто.

имам многу бројки во глава, но не можам јавно да ги споделам. сметам дека промената на правилата за следната година ќе ни одговара, но конкуренти ни се многу добри тимови. имам голема почит за нашите ривали и треба да мине првиот тест во барселона за да видиме до каде сме – појасни де феран.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.