Ред Бул веќе имаат поставено цел во својата прва година од соработката со јапонска .

наша цел е да го направиме макс верстапен светски првак во 2019 година – изјави доктор хелмут .

Најголем дел од експертите предвидуваат дека Мерцедес и Ферари ќе продолжат да доминираат во тркачката серија, а Ред Бул ќе остане “трета сила“. Секако во оваа прогноза најголем прашалник е моторот на Хонда.

важно е проблемите со издржливоста кои ги имавме претходните години со , да ги немаме сезонава со хонда – појасни марко за RTL.

Сепак, австриецот не очекува да бидат рамо до рамо со Мерцедес и Ферари сезонава и се надева дека квалификацискиот мод кој им го ветиле јапонците ќе биде многу подобар од оној кој го добиле од рено.

хонда ни вети навистина многу – заклучи хелмут.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.