Марко негира дека Хартли заминува

66

По неколкуте неубедливи изданија на Брендон Хартли, падокот веднаш почна да шпекулира дека резервистот на Мерцедес, Паскал Верлејн, ќе биде возачот кој ќе го замени во Торо Росо. Сепак, одговорниот за возачи во Ред Бул, доктор Хелмут Марко, побрза да го демантира тоа.

По сударот на Т3 пред квалификациите во Барселона тој веќе користи втор мотор, така што следната замена ќе донесе казна за него.

Навистина не знам од каде доаѓаат тие шпекулации – краток и јасен беше Марко во својата изјава за германски Bild .

Според шпекулациите, во Торо Росо се размислува од Канада да го променат Хартли.


Марко негира дека Хартли заминува

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>