Доктор Хелмут искористи фудбалски жаргон за да го предупреди Пјер дека без резултати нема повеќе да биде дел од тимот, откако младиот французин ќе вози за сениорскио Ред Бул по една сезона во младинскиот Торо Росо.

Тимскиот шеф, Кристијан Хорнер, минатата недела изјави дека младиот французин ќе добие време да се привикне на новата средина, но Марко изјави дека будно ќе го следи возачот.

пјер гасли ќе биде код опсервација поради тоа што формула 1 е таква. исто е и во фудбалот, ако не сте добри одите на клупа. гасли докажа дека е брз, така што сега е ред да го научиме на повече дисциплина. ќе добие голмеа поддршка од тимот и сигурни сме дека ќе го донесе тоа што очекуваме од него – јасен е марко.

Макс Верстапен исто така е задоволен од изборот на својот нов колега.

кога стана јасно дека даниел рикардо ќе оди во рено, беше јасно дека пјер ќе дојде. тој е одличен, го знам од картинг, искрен е и паметен, добро момче и не можам да барам ништо повеќе.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.