Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, беше прогласен за Возач на денот во Русија откако дојде до 5та позиција, беше најмногу кругови во водство во текот на трката, а стартуваше од 19то место на гридот. Поради ова Хелмут Марко го пофали дека тој е единствениот возач кој може да му парира на Хамилтон и смета дека ова е втора верзија на Макс.

Тој повеќе не прави грешки. Тој вози зрело со сигурност и е единствениот возач на ниво на Хамилтон. Макс престасува од сите страна и неговите ривали не знаат што се случува. Тоа што го видовме во неделата е неверојатно – импресиониран е Марко.

Овој викенд имаме трка во Јапонија и Марко верува дека бробата за титулата е завршена иако има уште 5 трки до крајот.

Штета што се заврши во прилог на Мерцедес, иако Ферари се држеше.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.