Марко: Верстапен и Хамилтон се на исто ниво

207
   

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, беше прогласен за Возач на денот во Русија откако дојде до 5та позиција, беше најмногу кругови во водство во текот на трката, а стартуваше од 19то место на гридот. Поради ова Хелмут Марко го пофали дека тој е единствениот возач кој може да му парира на Хамилтон и смета дека ова е втора верзија на Макс.

Тој повеќе не прави грешки. Тој вози зрело со сигурност и е единствениот возач на ниво на Хамилтон. Макс престасува од сите страна и неговите ривали не знаат што се случува. Тоа што го видовме во неделата е неверојатно – импресиониран е Марко.

Овој викенд имаме трка во Јапонија и Марко верува дека бробата за титулата е завршена иако има уште 5 трки до крајот.

Штета што се заврши во прилог на Мерцедес, иако Ферари се држеше.


Марко: Верстапен и Хамилтон се на исто ниво

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>