Магнусен: Седма позиција е како прва

92

Кевин Магнусен смета дека неговата седма позиција на квалификациите во Шпанија е всушност пол позиција за Хаас бидејќи не можело подобро освен ако не вози Ферари, Мерцедес или Ред Бул.

Данецот заостануваше 9 десетинки зад Даниел Рикардо кој вози за Ред Бул. Мала беше разликата помеѓу него и Алонсо.

Тој утре очекува добро темпо на трката со оглед на денешните перформанси.

Имавме добри квалифкации. Седма позиција за нас е всушност пол позиција. Среќен сум со тоа. Со нетрпение чекам да почне трката и да донесам поени. Имаме добра стартна позиција и тоа е најдобро нешто што очекувавме. Ќе биде тесна битка, но имаме силен болид и јас сум среќен во моментов. Треба да продолжиме со развојот и да правиме добри работи – изјави К-Маг по квалификациите

 


Магнусен: Седма позиција е како прва

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>