ВОзачот на Хаас од Монца си замина разочаран. Тој се квалификуваше на 11 позиција а неговиот тимски колега на 6 позиција.

Шансите за добра трка му беа украдени на стартот кога беше вмешан во гужвата.

Беше долга трка за нас. Имавме штета на задните гуми во првиот круг. МОрав во бокс по медиум гуми и не можев нигде понатака.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Независно од оваа трка, тој имаше добра сезона споредено со неговиот тимски колега и има 49 поени наспроти 35 на Гросжан.

На седум трки до крајот Хаас е на четврта позиција кај конструкторите пред Рено. Магнусен се надева дека ќе има добра трка во Сингапур.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.