Младиот возач на Заубер, Шарл , очекува силен резултат од претпоследната трка на Формула 1 календарот оваа сезона.

Тој и неговиот колега Маркус Ериксон, на последната трка во Мексико дојдоа до двојни поени, второ акво тимско постигнување откако прв пат имаа двоен топ 10 финиш во Австрија на Ред Бул Ринг.

одиме во на една од двете последни трки во сезоната. по одличниот резултат и двата болиди во поени во мексико, убедни сме за нашиот потенцијал и ќе го надградиме напредокот кој го имамем оваа сезона – најави леклер.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Во моментов швајцарската екипа е на 8мо место во конструкторскиот поредок со 3 поени предност пред тимот на Торо Росо и 11 поени заостаток зад Форс Индија.

ќе се бориме за уште еден силен резултат, овој пат на интерлагос за да дадеме позитивен крај на оваа сезона. патеката е интересна за возење и нетрпелив сум за викендот – заврши шарл.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.