Стартот на Австралиското Гранд При донесе момент на возбуда кога при првиот свиок возачите на Ферари беа преблиску еден крај друг и за малку не дојде до контакт и посериозни последици за надежите на Скудерија.

Шарл Леклер, дебитантот во екипата на Ферари, мошне умешно и искусно избегна небаре сигурен контакт и судар со својот колега, Себастијан Фетел.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.