Доктор Хелму , блискиот пријател на Ники Лауда, откри дека летечкиот австриец е решен да се врати во Формула 1 падокот на последната трка.

Лауда имаше операција за транслантација на бели дробови во текот на летото, а откако истата успешно заврши следуваше долга рехабилитација. Берни Еклстон откри дека Ники му кажал дека сака да се врати во падокот на последната трка од календарот.

во моемнтов ники не може да оди без помош, но го знам, кога ќе постави цел, дава се од себе само да стигне до истата.

исто како во 1976 година по неговата несреќа кога речиси изгоре, плачеше додека се облекуваше, но знаеме дека се врати и се тркаше.

тоа беше едно од најголемите враќата во историјата на спортовите и поради тоа мора да се верува на целите на ники.

зборував со него, решен е да се врати во падокот во , а веќе организираше придружба и од доктор – изјави хелмут марко за австриски Sonntagsblick.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.