Австриската Формула 1 легенда, Ники , е вратен во болница во Виена откако пројавил симптоми на грип.

Лауда следниот месец ќе полни 70 години, а од одморот со семејството во Ибица бил итно префрлен во Виена. Одлуката да се однесе во болница била чисто превентивна поради неодамнешната операција за трансплантација на белите дробови и нема причина за тревога. Тој се враќа во болница откако претходно помина два месеци мина таму. Во ноември Ники се обрати преку видео порака за да ја честита титулата на Мерцедес.

Како што знаете ова е тежок момент за мене и моето здравје, но ги подржувам луѓето кои завршија одлична работа. Мислам дека наскоро ќе се вратам дома со семејстовото и пријателите – објасни тогаш лауда.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.