Латифи задоволен од тестот за Форс Индија

110

Николас Латифи доби шанса да тестира еден ден за тимот на Форс Индија, добивајќи го првиот ден во Шпанија во кокпитот на ВЏМ11 болидот при што комплетираше 107 кругови за тимот.

Латифи требаше да добие шанса и во предсезонскиот тест за тимот, но поради болес го пропушти истиот. Овојпат, канаѓанецот го постави 55о време на денот, секунда побавно од најбрзото поставено од Макс Верстапен.

Латифи е задоволен од денот и од тоа што не погрешил комплетирајќи толку многу кругови.

Навистина бев нетрпелив за моето прво возење особено по разочарувањето кога морав да го пропуштам предсезонскиот тест поради болест.

Имав одличен прв ден на патеката со тимот и конечно добив шанса да го искористам во пракса сит етие процедури и процеси кои ги имам научено работејќи во симулаторот на екипата.

Задоволен сум со тестот, немавме никакви проблеми, комплетиравме доста кругови и не можев да посакам подобар ден. Мило ми е што можев да му помогнам на тимот во нивната програма и нетрпелив сум да се вратам во симулаторот по ново знаење – изјави канаѓанецот по тестот.


Латифи задоволен од тестот за Форс Индија

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>