Латифи во Петок за Форс Индија

87

Тест и развојниот возач на Форс Индија, Николас Латифи ќе се појави на првата петочна сесија на претстојниот викенд за Големата награда на Канада. Во моментов тој е на 10то место во Формула 2 тркачката серина, а има закажано Формула 1 сесија и на трката во Силверстон.

Минатиот месец, канаѓанецот учествуваше на Т1 за Форс Индија иа на Шпанското Гранд При во Барселона.

Нема сомнеж дека возење на Т1 сесија на домашното Гранд при ќе биде една од најдорите работи во мојата кариера.  Сигурно дека ќе уживам многу во можноста која ја добивам, но знам дека пред се сум тука да работам за екипата и поради тоа се надевам дека ќе им дадам користен фидбек со цел да им помогнам да ја подобрат програмата и да напредуваат на Т2 – објасни Николас.

Таткото на Николас, Мајкл, минатиот месец купи 10% удел во Мекларен што го чинеше околу 200 милиони фунти, така што медиумите веднаш почнаа да шпекулираат со можно ангажирање на возачот во Вокинг.


Латифи во Петок за Форс Индија

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>