Кубица околу гласините за Торо Росо

146

Роберт Кубица даде своја изјава околу гласините за негово влегување во тимот Торо Росо како замена за Брендон Хартли. Се шпекулира дека полјакот би бил директна замена за Хартли кој се мачи да се докаже во спортот.

Како замена за Хартли се спомнуваа Кубица и Верлејн, а Мекларен објавуја дека одбиле понуда за нивниот возач Ландо Норис кој во моментов е лидер во Формула 2 поредокот

Кубица ја извршува улогата на тест и резервен возач во Вилијамс, а врските помеѓу него и Торо Росо ги нарече далеку од точни.

Кога започнаа гласините добив пораки каде ме прашуваа дали тоа е точно, а јас одговарав дека нема ништо позади тоа.


Booking.com

Кубица околу гласините за Торо Росо

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>