Кубица и Роуланд на тестот за Вилијамс

154

Вилијамс официјално откри дека Роберт Кубица се враќа во нивниот болид како еден од возачите кои требада го одработат првиот сезонски , кој годинава е закажан за во Барселона, по крајот на Шпанското Гранд При.

По деновите минати во болидот за време на зимските тестови на таа патека, полскиот тест и развоен возач на тимот работеше исклучиво во симулаторот во Гров.

Кубица ќе го вози ФВ41 во текот на втроиот тест ден, 16 Мај, откако првиот ден ќе го одработи младиот Оливер Роуланд, кој годинава е развоен возач во Вилијамс, откако лани истата улога ја имаше во Рено.


Кубица и Роуланд на тестот за Вилијамс

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>