Класата на Окон: Прв му честита на Расел

226
   

Французинот Естебан Окон покажа вистинска класа откако беше прв кој преку социјалните мрежи му честита на Џорџ Расел за местото во Вилијамс следната година.

По назначувањето на британецот, остана празно само уште место во Торо Росо и место во Вилијамс за следната година.

Честитки до Џорџ Расел за неговата промоција. Заслужено и одлична новост за спортот, за Мерцедес и за Вилијамс – напиша Окон на Твитер.

Веројатно следната објава ќе биде дека Ленс Строл од Вилијамс ќе мине во Форс Индија, а потоа ќе треба да се пополни и местото во Гроув. Сироткин, Кубица и Маркелов се најсериозни кандидати да се тркаат крај Расел следната година.


Класата на Окон: Прв му честита на Расел

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>