Кими Раиконен помина повеќе од декада и половина во Формула 1, заработувајќи милиони како возач на Заубер, Мекларен и Ферари.

Но Iceman сепак сака од време на време да си “касне“ хамбургер со неговата сопруга, Минту. Поради краткиот период помеѓу трките во Русија и Јапонија, Раиконенови се почестија себеси со drive-through хамбургери.

 

View this post on Instagram

 

Took the wife for lunch.

A post shared by Kimi Räikkönen (@kimimatiasraikkonen) on


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.