Кими ја почести Минту ручек, drive-through хамбургер

523
   

Кими Раиконен помина повеќе од декада и половина во Формула 1, заработувајќи милиони како возач на Заубер, Мекларен и Ферари.

Но Iceman сепак сака од време на време да си “касне“ хамбургер со неговата сопруга, Минту. Поради краткиот период помеѓу трките во Русија и Јапонија, Раиконенови се почестија себеси со drive-through хамбургери.

 

View this post on Instagram

 

Took the wife for lunch.

A post shared by Kimi Räikkönen (@kimimatiasraikkonen) on


Кими ја почести Минту ручек, drive-through хамбургер

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>