Луис Хамилтон и Мерцедес ги добија шампионските трофеи на свечената гала вечера организирана од ФИА на која беа доделени и награди во други тркачки серии.

Награди добија и второпласираните и третопласираните возачи, како Себастијан Фетел и Кими Раиконен.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Но звезда на вечерта дефинитивно беше Кими Раиконен, кој според видео снимките очигледно знае како да ужива, можеби повеќе одколку што треба.

Прославата на финецот погледнете ја на следниот видео запис.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.