Кими знае како да се расположи Ботас … со неколку пива

390
   

Кими Раиконен смета дека неколку пива може да ја заблажат болката на Валтери Ботас откако финецот му ја предаде победата на неговиот колега Луис Хамилтон, по наредбата од тимот да го стори тоа. “Сребрените“ му јавија на Валтери дека задните гуми на актуелниот првак се оштетени по трката со Себастијан Фетел и во пресрет на 13от свиок на патеката, тој го пропушти колегата.

Луис не ја почувствува победата како што требам Ботас беше разочаран, но Кими Раиконен најде “чаре“ за болката на неговиот сонародник.

Не е идеално, не е фер, но таков е животот и понекогаш не можеме ништо да направиме.

Можеби можам да го мотивирам и развеселам, можеби неколки пива ќе го решат проблемот – изјави Кими.

Раиконен имаше подолга прва  серија од Ферел во првата серија, но тоа не се исплатеше затоа што со помош на стратегијата не мина никој на патеката.


Кими знае како да се расположи Ботас … со неколку пива

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>