Канада: Стартен грид

392

Себастијан Ветел стигна до пол позиција за трката за Голема Награда на Канада, поставувајќи нов рекорд на патеката. До него стартува Валтери Ботас од Мерцедес, додека од вториот ред ќе стартуваат Макс Верстапен и Луис Хамилтон. 

Ова е стартниот грид за денешната трка:


Booking.com

Канада: Стартен грид

2 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>