Канада, Возач на денот: Себастијан Ветел

339

Кога некој ќе тргне од пол позиција и ќе води на сите извозени 70 кругови и ќе победи во голем стил, нема дилема околу титулата Возач на денот.

Себастијан Ветел и Ферари не беа добри во Петок, но Саботата ја одработија се подобро како се наближуваше она што беше најважно, квалификациите.

Прво признание Возач на денот за Себ годинава и победа која ги враќа Себ на врв во поредокот пред Луис Хамилтон.

АВСТРАЛИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ФЕРНАНДО АЛОНСО

БАХРЕИН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ПЈЕР ГАСЛИ

КИНА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО

АЗРБЕЈЏАН, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ШАРЛ ЛЕКЛЕР

ШПАНИЈА, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ЛУИС ХАМИЛТОН

МОНАКО, ВОЗАЧ НА ДЕНОТ: ДАНИЕЛ РИКАРДО


Booking.com

Канада, Возач на денот: Себастијан Ветел

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>