Тест возачот на , Татиана , сака да добие шанса да се трка против најдобрите во Формула 1.

Таа се трка во ГП3 серијата последните три сезони, а на крајот на Октомври доби шанса за промотивен тест за тимот од Хинвил во Мексико Сити. По тестот, изјави дека смета оти е подготвена за официјални тестови и тренинг сесии оваа 2019 година.

мислам дека заубер се љубопитни во врска со мене, со притисокот кој беше врз мене во мексико, сакаат да видат дали навистина можам да се носам.

мислам дека покажав дека сум конкурентна во формула 1 болид, возев сака, така што следниот пат би било добро да имам споредба со некој друг возач, доколку тоа е возможно. мора да почекам на следна шанса, но јас сакам колку што може побрзо да се оствари.

добро е што добив шанса и одлично одговорив на предизвикот, но одам една по една работа. кога ќе увидат дека немам проблем со ништо, веројатно ќе ми дадат и друг тест, нешто посложено и потешко – објасни калдерон.

Женските возачи никогаш не успевале да бидат конкурентни во тркачката серија.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.