Артур , таткото на Роберт кој следната година ќе вози за Формула 1 тимот на Вилијамс, смета дека враќањето на неговиот син на гриот е вистинско чудо.

Полскот возач се враќа на Гранд При тркањето во својата 33та година откако осум години мина надвор од тркањето поради повредата на раката на рели несреќа во Андора.

чуда се случуваат и да ова е чудо. беше многу тешка борба за него, се сеќавам кога по шест месеци неговата нога заздраве, а потоа пак ја скрши. таквите работи психолошки ве уништуваат – изјави артур кубица за полски TVN24.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Враќањето на Кубица на формула 1 гридот е дефинитивно едно од најголемите враќања во историјата на спортот, но победникот на трка во 2008 година призна дека иммало денови кога загубил надеж.

никој не знае колку операции имав. секако повеќе одошто иам трки на формула 1 календарот и голем дел од нив беа неуспешни име врќаа 6 месеци назад.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.