Актуелниот Формула 1 првак, Мерцедес, објави аудио од стартување на моторот во својот болид со кој ќе се бори за 6та последователна конструкторска титула.

В10 болидот од Бракли ќе биде претставен во Среда на 13 Февруари, но В6 турбо хибридот веќе може да се чуе во звучниот запис од 47 секунди.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.