Иднината на Вандорн е сигурна

289

Менаџерот на Стофел Вандорн, Алесандро Алуни Брави е сигурен дека иднината на неговиот клиент е обезбедена.

Белгиецот беше отпуштен од Мекларен после две години поминати во тимот и на негово место доаѓа Ландо Норис.

Добро е што ја знаеме официјалната ситуација. Јас сум сигурен дека тој ќе има позиција а нема да биде резервен возач. Тоа ни е приоритет. Стофел е одличен возач и има две години искуство со тим со пролеми. Тој научи многу од Алонсо кој е еден од најдобрите негови колеги. Имаме повеќе планови за него.

Има гласини дека Вандорн ќе се приклучи на Заубер кој го води неговиот поранешен шеф Фред Васур.

Друга опција е ТОро Росо кои бараат двајца возачи откако Гасли ќе замине во Ред Бул а позицијата на Хартли не е обезбедена.


Иднината на Вандорн е сигурна

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>