Игор , Претседателот на Руската моторспорт тркачка федерација, смета дека американците од Медиа ќе се мачат да ја продадат Формула 1 и при тоа да остварат профит.

ситуацијата е целосно очекувана. сегашниот менаџмент сакаше да почне да ја подобрува формула 1, но излезе дека тоа е многу тешка закача, а тие немаат ни искуство ни способност добро да го контролираат процесот како што тоа го правеше берни еклстон. сит несигурности кои се појавуваат при нивното менаџирање создава шпекулации.

гласните најави од либерти медиа речиси да запреа и веќе подолго време немаме чуено ништо од нив. немаме ново дефинирани технички правила, конкорд договорот истекува наскоро, а проблеми имаат и со промотерите кои беа главни организатори на гранд при трките со децении.

многу е тешко доколку сакаат да најдат купувач кој е подготвен да потроши толку пари колку што потрошија американците. по се што вложија ќе треба да ја продадат серија поскапо одошто ја купија, но тешко дека ќе најдат некој кој ќе плати толку – појасни Јермилин.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.