За Ред Бул, моторот е пред Рикардо

242

Ред Бул нема договор со доставувач на мотори за следната година, но нема ни дефинирани двајца возачи кои би го возеле наследникот на РБ14 болидот. Кристијан Хорнер направи приоритет, велејќи дека прво ќе се решава прашањето за моторот, а потоа ќе се решава прашањето околу возачите.

Даниел Рикардо ја вози својата 5та година во Ред Бул откако дојде таму од младинскиот Торо Росо, а на 7те трки сезонава има забележано 2 победи, во Кина и Монако.

Реалноста е дека мораме да најдеме решение околу договорот на Рикардо во следните неколку месеци.

Сепак, прво мораме да го решиме прашањето за моторот, а потоа ќе продолжиме да преговараме со Даниел – објасни Хорнер.


Booking.com

За Ред Бул, моторот е пред Рикардо

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>