Возачот на Алфа Ромео Заубер, Маркус , има добро чувство пред Големата награда на во Интерлагос која е на програмата престојниов викенд, откако имаше добра трка пред две недели во Мексико.

доаѓаме до бразил и имам одлично чувство за трката по силниот викенд во мексико каде завршивме со двата болиди во к3 на квалификациите, а потоа и во поени на трка. вербата во болидот е на високо ниво и ќе се бориме да ја задржиме формата. патеката крај сао паоло е класика, сум се тркал таму неколку пати и навистина е забавно за возење – смета ериксон.

Швеѓанецот смета дека поради кусата патека, автодромот е голем предизвик, а времето кое секогаш е непредвидливо може да промени многу работи.

кругот е кус и поради тоа времињата по круг се многу блиску, а предизвикот е голем. времето е променливо и секогаш е значајно. мотииран сум за ја завршам сезоната во добар ритам и да имам колку што може подобар пласман – заврши ериксон.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.