Една од компаниите на братот на претседателот на Ферари Џон Елкан избра и објави на фејсбук честитка до Шарл Леклер за добивањето на местото во Ферари и подоцна ја отстрани истата.

Компанијата Garage Italia која се работи на додатоци за автомобили чиј сопственик е Лапо Елкан ја објави веста дека се верувале во Леклер од неговото деби во Ф1.

Подоцна компанијата го избриша постот со порака дека сите соништа се остваруваат.

По импресивна прва сезона во Заубер, се најавува дека Леклер ќе го замени Кими Раиконен во Скудерија.

Според некои гласини на Раиконен пред Монца му била кажана неговата судбина.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.