Берни Еклстон, поранешниот прв човек на Формула 1, откри дека Ники има за цел да се врати во падокот на последната трка од сезоната, Големата награда на Абу Даби.

Пореншниот Формула 1 супремо откри дека 69-годишниата австриска легенда му с ејавил откако искочил од болница по операцијата за транслантација на бело дробови.

тој е одлично и добро закрепнува. ми кажа дека се чувствува многу подобро само треба да пие многу апчиња и да биде дисциплиниран.

негов таен план е да се врати во падокот во Абу Даби. неверојатно е низ што се тој мина и не го заслужува тоа – изјави Берни за швајцарски Blick.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Уште еден голем пријател на “летечкиот Ники“, Советникот на Ред Бул доктор Хелмут Марко, се надева дека неговиот сонародник може да се врати во падокот за трката во Абу Даби.

претпоставувам дека е така, тој секогаш си поставува цели во главата и прави се за да стигне до нив. тоа е типичен ники лауда – потврди Марко.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.