Поранешниот Формула 1 возач, Пол ди Реста, го предупреди младиот французин Пјер Гасли околу безмилосниот доктор Хелмут .

Французинот ќе го замени Даниел рикардо во Ред Бул следната година откако лани дебитираше на средина од првенството за Торо Росо. 23-годишникот ќе вози крај 21-годишниот Макс Верстапен во најмладиот тандем возачи на гридот.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Пол ди Реста е поранешен Формула 1 возач, а сегашен стручен коментатор на Sky.

ако марко некого одбере, тој сериозно смета на него, но пред секој возач кој го промовира има возач кој го отпушта и е немилосрден во тоа. некои беа прерано отпуштени и не верувам дека заслужија такво нешто. имате шанса само ако тој смета дека е така.

Неговиот колега од Sky е на сосема друга страна и застана во одбрана на искусниот австриец.

со фетел, рикардо и верстапен не може да се каже дека нешто погреши. луѓето како буеми и верн не добија доволно шанса во формула 1 – гласи ставот на .


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.