Денеска дури три екипи ги возеа своите болиди за прв пат, Мерцедес и Ред Бул возеа во Силверстон, додека Торо Росо во италијански Мисано.

Александер Албон за прв пат возеше Торо Росо

Даниил Квјат повторно се врати во Формула 1 болид

Макс Верстапен имаше чест прв да проба РБ15

Мерцедес им даде шанса на двајцата возачи


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.