Денеска дури три екипи ги возеа своите болиди за прв пат, Мерцедес и Ред Бул возеа во Силверстон, додека Торо Росо во италијански Мисано.

Александер Албон за прв пат возеше Торо Росо

Даниил Квјат повторно се врати во Формула 1 болид

Макс Верстапен имаше чест прв да проба РБ15

Мерцедес им даде шанса на двајцата возачи