РОман Гросжан во еден момент од кариерата ќе се откажел за да се врати на готвењето.

Во средина на 2009 година во ГП2 тој бил повикан да го замени Нелсон Пике за трката во Валенсија по неговиот проблем со крашгејт аферата.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Тој се тркаше покрај Фернандо Алонсо и доби место во Лотус во 2010.

Беше тешко и беше касно за се. Ерик Булие беше на чело на Лотус и јас бев во контакт со него и тие ми кажуваа дека им треба некој искусен како мене. Тогаш добив повик дека Петров е отпуштен. Ф1 не е само за возењето. Возењето на болидот е едно но кога си надвор има многу игри и медиуми. Кога дојдов во Ф1 мислев дека сум арогантен но бев срамежлив. Не сакав да погрешам. Никој не ми кажуваше што треба да правам и затоа не бев спремен. Имав одличен старт. Влегов во болидот на седум трки до крајот и потоа имав цела сезона. Но очигледно тоа не беше случајот. Мислам дека бев во погрешно време на погрешно место. Јас бев до Фернандо што беше одлично бидејќи научив доста од него. Тој беше многу брз. По крашгејт јас бев дел од мебелот кој требаше да се менува. Многу му должев на Флавио но тоа ќе ме чинеше Ф1 кариера.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.