Роман , францускиот возач на Хаас, ќе даде се од себе на последните две Гранд При трки во сезоната во екот на борбата на неговата екипа да го престигне Рено за 4то место во конструкторскиот поредок. Во моментов, француската фабричка екипа е најдобра од останатите кај конструкторите и води 30 поени пред Хаас на две трки пред крајот од сезоната откако американците не успејаа да стигнат до поени на последните две трки.

Борбата е тешка и тоа е одлично. не бевме на ниво на задачата на домашната трка и во мексико што е вистинска штета, но ќе се обидеме да надоместиме на последните две трки и ќе дадеме се од себе – смета гросжан.

За четврто место нема никаква нграда, но Гросжан објасни дека таа позиција е многу значајна за нив како најмлада екипа на гридот.

тое е многу значајно за нас, таа што четврто или петто место ќе биде одлично постигнување во нашата трета сезона во формула 1.

интерлагос треба да биде добра трка за нас, патеката ја сакам и ни одговара така што нетрпелив сум.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.