Роман изјави дека нема да може да си прости повторување на оваа Формула 1 сезона откако беше очајно ло во првиот дел од истата.

Французинот имаше одличен почеток на првенството во Австралија каде само поради лошото менување Хаас не дојдоа до сензационален резултат, но следуваа инциденти и несреќи кои ја доведоа неговата иднина во тимот под голем знак прашалник. Но, откако “се прибра“, имаше

дефинитивно не смеа да ги повторувам истите грешки од оваа година, не би си го простил тоа, не би си простил лош почеток на сезоната како оваа. дефинитивно научив многу, разбрав што се случува и паметам дека еден недела пред трката во германија му се јавив на менаџеро и му кажав дека си ја вратив формата, не бев седнат во болидот, но знаев дека го решив проблемот.

коцките се споија и јас продолжив понатаму, беше одлично искуство и одлично да се сфати дека работи кои не ги ни забележуват прават толку проблем – појасни гросжан.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Французинот смета дека враќањето на формата е посебно за него затоа што самиот морал да работи за да си ги најде грешките.

беше интересно и горд сум што можам да кажам дека самиот се вратив. во еден момент луѓето велеа дека треба да си останам дома, но јас знаев дека го имам тоа во себе само требаше да разберам што не правам како што треба.

никогаш не знаете што треба да поправите додека не го поправите тоа, но јас ја научив мојата лекција и нема повторно да ја повторувам грешката.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.