Најголем дел од германците не веруваат дека Себастијан Фетел ќе стане Формула 1 првак сезонава.

Новинската агенција DPA заедно со лидерот во истражување на пазарот, YouGov, направиле анкета во Германија за да дознаат дали германците веруваат оти Себ може да ги победи Мерцедес.

Само 27% од испитаниците веруваат во тоа, а 37% сметаат дека нивниот сонародник ќе остане на досега освоените четири титули и по Декември.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.